Головна » 2015 » Червень » 3 » Зустріч у бібліотеці «Україна – Європа: діалог крізь віки та кордон»
09:44
Зустріч у бібліотеці «Україна – Європа: діалог крізь віки та кордон»

 

Україна – європейська нація. Це випливає з тисячоліть нашої історії і підтверджується подіями,  що беруть початок з листопадових ночей 2013-го. Різка зміна напрямку зовнішньої політики минулою владою призвела до Євромайдану. Та, навіть, в найкритичніші моменти революції гідності європейська мета не зникла. Саме студентська молодь перша вийшла, аби протестувати проти зміни курсу держави з проєвропейського на проросійський. Уже рік як підписана угода про асоціацію ЄС. «Тепер ми вчимося думати  по-європейському,  працювати по-європейському, мріяти по-європейському», – такими словами розпочали захід бібліотекарі Тетяна Маринюк та Оксана Сокоть, який відбувся в районній бібліотеці для дорослих 19 травня, адже щорічно до відзначення цього дня залучається наша бібліотека.

 

 

Про історію виникнення свята, про діяльність Європейського суду розповіла начальник юридичного відділу райдержадміністрації Галина Андрощук.  А яким здивуванням було для всіх присутніх, а особливо для старшокласників  школи-гімназії коли, представили гостю із Італії  - сеньйору Елену Роджеру, яка говорила  італійською,  але допомогла зрозуміти її Наталія Халюта із Базалії, яка довгий час проживала в Італії і гарно знає мову.

 

 

 Наталія їхала, як і всі наші жінки-українки,  заробітчанкою, але доля її склалася по-іншому, вона була змушена повернутися на Україну і на даний час завідує Базалійською міською бібліотекою.

         Багато цікавого і нового  ми почули про цю країну:  культуру, побут, звичаї, національні традиції,  сім’ю, про їжу, святкові страви та багато іншого. Запитань було дуже багато, вони сипались із усіх сторін. Сама сеньйора  живе в  місті Неаполі,  одружена, має двох дітей,  а чоловік займається бізнесом. Вона вже три роки приїздить на Україну, їй дуже подобається природа і наші люди з чистими довірливими очима,  працьовиті, які, не зважаючи ні на які труднощі,  радіють життю.

 

 

         Італійська гостя вручила пергамент із словами  про значення  бібліотеки в житті громади, написаний італійською мовою. А директор ЦБС подарувала сеньйорі Елені книгу «Теофіпольщина літературна» на згадку про цю зустріч.

На заході була організована книжкова виставка «Наш дім – Європа»,  де представлені видання про історію створення ЄС, про стан справ у країнах Євросоюзу, про перспективи вступу України до Європейської спільноти. 

Переглядів: 165 | Додав: DOS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: