КУЦИЙ  ЛЕОНІД МИРОНОВИЧ

український поет-сатирик

 

   Леонід Миронович народився 12 листопада 1940 року в селі Великий Лазучин Теофіпольського району. У 1954 році закінчив сім класів Великолазучинської семирічної школи, а в 1957 році – Базалійську середню школу. Трудову діяльність почав у 1957 році обліковцем молочно-товарної ферми колгоспу "Нове життя” с. Великий Лазучин. Тоді ж комсомольці села обрали його своїм вожаком.

У 1958 році вступив у Новоград-Волинське авіаційне військове училище. Звідси переведений у Вольське авіаційне військове технічне училище, яке закінчив у 1961 році. Проходив службу на офіцерських засадах Збройних сил. У 1977 році закінчив Московську військову політичну академію. Обіймав посади заступника командира з виховних питань: командира командного пункту ракетної дивізії, командира військової бази, командира експериментально-випробувальної частини 2-го космічного управління південного полігону, командира ракетного полку стратегічного призначення, начальника школи прапорщиків.

У 1985 році звільнився із Збройних сил, маючи військове звання підполковник. Працював на педагогічній роботі в училищі цивільної авіації, у військовій автошколі, викладачем на курсах цивільної оборони управління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації. Залишив роботу у 1998 році, і повністю віддався літературній діяльності.

Леоніда Мироновича вабила журналістика і поезія, пише сатиричні вірші. Свої ранні твори і статті публікував у військовій пресі, у місцевих цивільних газетах. Друкувався у журналі "Перець”, газетах "Віта”, "Гаківщина”, "Камертон”, "Вінниччина”, "Громада і закон” та ін. 

Леонід Миронович автор 11 літературно-художніх збірок. Його перша збірка "Вуха без капелюха” видана у 1995 році. Протягом останніх років він плідно працює, з-під його пера одна за одною виходять нові книги: "Замакітрений макогін”, "Веселий Петрик”, "Дебільний осел”, "Калікографія”, "Двоюрідна кума”, "Колоски”, "Тези на протезах”, "Бараняча цидула”, "Персонажі без камуфляжів”.

У своїх творах Леонід Миронович сміється сам і смішить досхочу інших. Він – член Всеукраїнської асоціації письменників сатириків-гумористів "Весела Січ”, лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Степана Руданського, керівник  Вінницького куреня гумористів (курінний отаман).