МАРТИНЮК АРСЕН ГРИГОРОВИЧ,

доктор медичних наук, професор, проректор 

Тернопільського медичного інституту

 

   Народився 1898 року в селі Лідихівка Теофіпольського району. Загальну освіту здобував у Теофіполі. Під час громадянської війни був підпільником, партизаном, військовим комісаром, боровся проти іноземних інтервентів. У 1925 році закінчив медичний факультет Московського державного університету. З 1925 року працював  завідуючим Гунською сільською лікарнею на Полтавщині, а з 1928 року – завідуючим Онопріївською районною лікарнею Кременчуцького округу. В 1931 році переведений до міста Ново георгіївська на посаду хірурга. Навчався в аспірантурі, захистив кандидатську дисертацію. В 1939 році йому присуджено вчений ступінь кандидата медичних наук. Працював викладачем Харківського медичного інституту.

Під час війни в 1941 році мобілізований в армію, працював хірургом військового госпіталю. Захворів і повернувся у Харків на посаду доцента кафедри хірургії медінституту. Після видужання в 1946 році працював ведучим хірургом військового госпіталю у місті Гадяч Полтавської області. Того ж року був призначений доцентом кафедри госпітальної хірургії Станіславського (тепер Івано-Франківського) медичного інституту.

   17 червня 1950 року йому присуджено вчений ступінь доктора медичних наук, а 14 квітня 1951 року – звання професора. З 1962 року А.Г. Мартинюк працював проректором, завідуючим кафедрою хірургії Тернопільського медичного інституту. Він тривалий час очолював обласне товариство урологів.

А.Г. Мартинюк автор багатьох наукових праць і книг з питань урології і хірургії.

Помер у 1983 році.