ПОХОДОЩУК ВІКЕНТІЙ АНДРІЙОВИЧ,

директор Теофіпольського цукрового заводу.

Заслужений працівник промисловості України

 

   Народився 7 листопада 1936 року в селі Копачівка Базалійського району на Хмельниччині у селянській сім’ї. В 1955 році закінчив Шмирківську середню школу і був призваний до Радянської армії, у якій проходив службу до березня 1958 року.

Після звільнення у запас пішов працювати у шахти Донбасу. Одночасно навчався на вечірньому відділенні Макіївського гірничого технікуму, який закінчив у 1962 році, здобувши спеціальність гірничого техніка-електромехангіка. В 1963 році вступив на загально-технічний факультет Хмельницького філіалу Львівського поліграфічного інститутьу імені Івана Федорова. Працював на Наркевицькому цукровому заводі електриком, змінним інженером, інженером-конструктором Хмельницького заводу "Термопласт-автомат”. 

   Після закінчення у 1968 року загально технічного факультету В.А. Походощук продовжував навчання у Київському інституті харчової промисловості, який закінчив у 1971 році за спеціальністю "Машини і апарати харчового виробництва”. В травні 1973 року його направили на будівництво Теофіпольського цукрового заводу головним механіком. З великим ентузіазмом він працював на спорудженні велетня цукрової промисловості. Завод вступив у дію в кінці 1975 року. У 1978 році В.А. П Походощука призначили головним інженером цього ж підприємства. І на новій посаді він зарекомендував себе позитивно.

В 1982 році Походощука призначили директором Теофіпольського цукрового заводу. Під його керівництвом за продуктивністю праці завод вийшов на європейський рівень.

   Він багато зробив для покращення життя робітників заводу. Було створено підсобне господарство, збудовано корівник, свинарник, теплицю, вальців млин, хлібопекарню, кількасот квартир, більше шестисот хлівів з погребами.

   Велику увагу Вікентій Андрійович приділяв задоволенню духовних запитів людей. У селищі цукровиків діють загальноосвітня середня, дитяча музична і спортивна школи, студія бального танцю, будинок культури, бібліотека, читальний, лекційний і спортивний зали. При будинку культури працюють гуртки художньої самодіяльності, духовий оркестр і хор, якому присвоєно звання "народного”. Завод спорудив церкву для громади з православних християн. На побережжі Азовського моря збудовано базу відпочинку, де щороку поправляють своє здоров’я близько ста сімей з числа працівників заводу.

За великий вклад у розвиток харчової промисловості В.А. Походощуку присвоєно почесне звання "Заслужений працівник харчової промисловості України”.

Помер 24 січня 2000 року від інсульту.