ПАРХОМЧУК ЮХИМ ОНУФРІЙОВИЧ,

Герой Радянського Союзу, червонофлотець,

заступник командира відділення

протитанкових рушниць

 

 

   Народився в 1912 році в селі Червона Дубина Теофіпольського району. Служив на Чорноморсь¬кому флоті з 1941 року. Брав участь у боях з фашистами під Севастополем, Новоросійськом, Одесою, був двічі поранений.

   У березні 1944 року Ю.О. Пархомчук у складі загону з 68 воїнів висадився десантом у тил ворога в місті Миколаєві. Перед десантом стояло завдання порушити зв'язок і управління військ противника, перервати комунікації і, нанісши удар по німецькій обороні з тилу, сприяти наступові радянських військ на місто Миколаїв. Дві доби вели бій радянські десантники, вони відбили 18 шалених атак ворога і знищили близько 700 фашистів. Ю.О. Пархомчук особисто знищив один танк, гармату, великокалібер¬ний кулемет і понад ЗО фашистів. 26 березня 1944 року в жорсто¬кому бою Ю.О. Пархомчук загинув смертю хоробрих.

   За героїчні дії в складі десантного загону по захопленню і ут¬риманню плацдарму в тилу ворога, які полегшили радянським військам визволити місто Миколаїв, заступнику командира відділення протитанкових рушниць 384-го окремого батальйону морської піхоти Одеської військово-морської бази Юхиму Онуфр¬ійовичу Пархомчуку Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 квітня 1945 року посмертно присвоєно звання Героя Радянсь-кого Союзу. В місті Миколаєві 68 радянським десантникам спо¬руджено пам'ятник, на якому висічено ім'я Героя Радянського Союзу Ю.О. Пархомчука. Його ім'я висічене на обеліску в селі Турівка, а в селі Червона Дубина йому встановлено меморіальну дошку