ШУНДА НИКИФОР МИКОЛАЙОВИЧ,

ректор Вінницького педагогічного університету, 

доктор фізико-математичних наук, професор

 

   Народився 12 лютого 1932 року в селі Ординці Теофіпольського району. У 1956 році закінчив вінницький педагогічний інститут. В 1956-1958 роках працював учителем середньої школи міста Шаргород Вінницької області. Два роки служив у Комітеті державної безпеки. У 1960-1968 роках – викладач Вінницького педагогічного інституту. 1968 року він вступив до аспірантури при Київському педагогічному інституті, яку закінчив у 1973 році. Захистив дисертацію кандидата фізико-математичних наук. після закінчення аспірантури працював проректором Вінницького педагогічного інституту.

Н.М. Шунда захистив докторську дисертацію, він – доктор фізико-математичних наук, професор, багато років працює ректором Вінницького педагогічного інституту, а потім університету.

   Очолюваний ним педагогічний вуз – один із кращих в Україні. Він неодноразово нагороджувався Міністерством освіти і ЦК профспілки працівників освіти, вищої школи і наукових установ.

   Успіх університету у підготовці педагогічних кадрів – це результат подальшого підвищення методологічного і професійного викладання у вузі, впровадження у навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду педінституту і шкіл, застосування активних методів навчання і виховання студентської молоді, наближення вузівського педагогічного процесу до потреб загальноосвітньої і професійної школи.

Н.М. Шунда – видатний учений, написав багато наукових фізико-математичних праць.