Головна » 2015 » Липень » 29 » До 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького
14:16
До 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького

«Жертовний шлях Митрополита Андрея Шептицького»

Цього року не лише українська, а й світова  спільнота відзначає 150-річчя з дня народження без перебільшення великої людини  -   Митрополита Андрея Шептицького, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, Митрополита Галицького та Архієпископа  Львівського, мецената, дипломата, богослова, якого цими днями проголошено праведним.

З метою більш поглибленого ознайомлення із особистістю Митрополита Андрея Шептицького   Теофіпольська районна бібліотека для дорослих і дітей провели  наступні заходи.

Напередодні цієї події організовано книжкову виставку «Від монаха до митрополита».

 

 Література, яка представлена на виставці розкриває, хто ж він насправді, митрополит Андрей Шептицький, доктор філософії, права й теології, що протягом 44 років ішов крізь шторми і бурі суспільних катаклізмів. Особливої уваги заслуговує його меценатська діяльність, що була спрямована на підтримку національної культури, освіти і мистецтва тієї доби.

27 липня ж користувачі бібліотеки мали нагоду переглянути  документальний фільм «Світильник істини», який розкриває Митрополита як Людину з бездоганним міжнародним авторитетом, бо  витримав кілька арештів, які не завадили смиренно проповідувати, відстоювати право кожного на релігійне самовизначення. За наближеність до людей, за те, що допомагав всупереч різним окупаційним владам та часто на шкоду самому собі, його називають «українським Мойсеєм». А сам владика вважав, що мудрість життя – це любити те, що насправді є добром.

 29 липня для наших користувачів пройшла інформаційна година  «Жертовний шлях Митрополита Андрея Шептицького». Бібліотекар відділу обслуговування Ольга Бут наголосила: «Митрополит Андрей Шептицький понад усе ставив цінність людського життя, шанував будь-яке віросповідування, любив кожну націю». Присутні мали нагоду переглянути хроніко-документальний фільм «Слуга Божий – Андрей Шептицький». А Бібліограф Тетяна Григорчук провела огляд літератури з даної тематики.

 

Пізнаючи життя і діяльність великого Митрополита, немов відкриваємо для себе якийсь дорогоцінний скарб. І в якусь мить відчуваємо, що багатіємо. Багатіємо у вірі, багатіємо у правді, багатіємо у духовності. 

Переглядів: 286 | Додав: DOS | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: